اخبار

به عنوان نخستین شرکت در سطح تهران

آبفای منطقه یک شهر تهران گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاه 17025 دریافت کرد

آبفای منطقه یک شهر تهران گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاه 17025 دریافت کرد

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران از دریافت گواهی‌نامه تایید صلاحیت آزمایشگاه "17025" (باکتریولوژی، شیمی – فیزیک و بخش مدیریتی) خبر داد.

مهندس "رزیتا داودی" گفت: این گواهی‌نامه مطابق با روش‌های همسان‌سازی ارایه شده آبفای استان، توسط شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران به عنوان نخستین شرکت در سطح آب و فاضلاب شهر تهران اخذ شده است.

به گفته وی، پیاده‌سازی روش‌های همسان‌سازی، مستلزم ایجاد تغییرهای کلی در نحوه جمع‌آوری اطلاعات و تنظیم گزارش‌ها، تصدیق و صحه‌گذاری روش‌های آزمون، PM و بررسی میانی تجهیزات آزمایشگاهی و تغییر در فرآیندهای کنترل کیفی و در برخی موارد مستلزم تدوین روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌های جدیدی برای انجام آزمون‌های روتین آزمایشگاهی بوده که توسط کارشناسان آزمایشگاه انجام پذیرفته است.

وی افزود: همچنین با هدف ارتقا و بهبود مستمر سیستم، افزایش اسکوپ ممیزی در دستورکار قرار گرفت و بخش نمونه‌برداری و محاسبه عدم قطعیت در این قسمت و انجام آزمون MPN در آزمایشگاه باکتریولوژی به موارد تحت ممیزی اضافه شد.

وی با بیان اینکه ممیزی انجام شده برای نخستین بار در سطح مناطق شهر تهران بر اساس نسخه جدید و به‌روز شده استاندارد تایید صلاحیت آزمایشگاه 17025:2017 انجام گرفت، تصریح کرد: پیاده‌سازی نسخه جدید نیازمند ترجمه متون و بازآموزی کارشناسان بود که با توجه به شرایط خاص (اپیدمی کرونا) بدون برگزاری دوره‌های آموزشی، به صورت تخصصی توسط کارشناسان آزمایشگاه انجام و طی ارتباط‌های تلفنی با شرکت‌ها و مراجع ذی‌صلاح به صورت مطلوب و استاندارد اجرایی شده است.

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران گفت: با توجه به نگاه سخت‌گیرانه گروه ممیزین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در مقایسه با سایر مراجع گواهی‌نامه دهنده، آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران نظر مساعد ممیزین در بخش‌های مختلف سیستمی و فنی و نمونه‌برداری را کسب کرد که تعداد محدود عدم انطباق‌های گزارش شده (3 مورد درکل فرآیند ممیزی) موید حسن انجام کار توسط همکاران دفتر کنترل کیفیت است.

وی خاطرنشان کرد: موارد عدم انطباق نیز به طور کامل برطرف و پس از جمع‌آوری مستندات به شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ارسال شد که پس از بررسی و راستی‌آزمایی توسط ممیزین، گواهی‌نامه مربوطه صادر شد.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۱

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید