اخبار

در سه ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

شناسایی و قطع 27 انشعاب غیرمجاز در شمال تهران

شناسایی و قطع 27 انشعاب غیرمجاز در شمال تهران

مدیر دفتر نظارت بر امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران از شناسایی و قطع 27 انشعاب غیرمجاز در محدوده این شرکت در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

مهندس احمدرضا خسروانی گفت: هم‌اکنون سه اکیپ شناسایی مصارف غیرمجاز توسط شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران به خودروهای آژیردار و تجهیزات قطع انشعاب مجهز شده است که از طریق گشت‌های خیابانی و یا گزارش‌های ماموران قرائت کنتور نسبت به شناسایی مصارف غیرمجاز به‌ویژه در بخش ساخت‌وسازها اقدام می‌کنند.

وی افزود: این اکیپ‌ها همچنین مجاز هستند به محدوده اشتراک‌هایی که کدی برای آنها تعریف نشده هستند، ورود کنند و در صورتی که اجازه ورود به آنان داده نشود، از پلیس اجازه ورود می‌گیرند تا در صورت غیرمجاز بودن، انشعاب را قطع کنند.

به گفته وی، در سه ماه گذشته 27 انشعاب غیرمجاز در محدوده زیر پوشش شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران شناسایی و انشعاب آنها قطع شده است که از این تعداد 18 مورد با پرداخت بیش از هفت میلیارد ریال جریمه به انشعاب دایم تبدیل شده‌اند.

استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب به اشخاص حقیقی یا حقوقی‌ای اطلاق می‌شود که بدون داشتن انشعاب مجاز و قانونی به مصرف آب از تاسیسات آبرسانی اقدام می‌کنند و یا با داشتن انشعاب، مصرفی مغایر با مقررات دارند.

وجود انشعاب‌های غیرمجاز آب یکی از چالش‌های اساسی شرکت‌های آب و فاضلاب برای ارایه خدمات بهتر و کیفی‌تر به مشترکان است که نه تنها موجب امکان آلودگی شبکه توزیع و کاهش طول عمر شبکه توزیع آب به علت سوراخ‌گیری غیراصولی می‌شود، بلکه باعث افزایش آب بدون درآمد شده و در برخی موارد به دستگاه‌های اندازه‌گیری آب نیز خسارت وارد می‌کند.

این اقدام همچنین موجب اخلال در خدمات رسانی به سایر زون‌های شبکه به جهت افت فشار وارده به شبکه شده و میزان آب بدون درآمد را افزایش می‌دهد.

 

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۱

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید