اخبار

در 2 ماه نخست امسال انجام شد

نصب 20 دستگاه شیر پیلاری آتش‌نشانی در مناطق شمالی تهران

نصب 20 دستگاه شیر پیلاری آتش‌نشانی در مناطق شمالی تهران

مدیر دفتر نظارت بر بهره‌برداری از تاسیسات آب شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران از نصب 20 دستگاه شیر پیلاری (ایستاده) آتش‌نشانی در محدوده زیرپوشش این منطقه در دو ماه نخست امسال خبر داد.

مهندس "ابوالفضل عسکری نهوجی" با اشاره به اهمیت شیرهای پیلاری در افزایش ضریب آمادگی برای مقابله با بحران و حوادث آتش‌سوزی شهری، گفت: شعار سازمان آتش‌نشانی این است که هر شیر پیلاری یک ایستگاه آتش‌نشانی است و نصب هر شیر پیلاری افزون بر افزایش آمادگی برای مقابله با آتش‌سوزی، آبگیری خودروهای امدادی آتش‌نشانی را برای مقابله با بحران تسریع می‌کند.

وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی معتقد است به ازای هر 150 متر مسافت در معابر شهری باید یک شیر پیلاری آتش‌نشانی نصب شود، افزود: بر این اساس، مقرر شد در سال گذشته یکهزار دستگاه شیر پیلاری با همکاری سازمان آتش‌نشانی و شرکت آب و فاضلاب استان تهران در شهر تهران نصب شود.

وی سهم شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران را از این میزان، 175 دستگاه اعلام کرد و گفت: این شرکت در سال گذشته 185 دستگاه شیر پیلاری در مناطق زیرپوشش خود نصب کرد که 10 دستگاه بیشتر از تعهد اعلام شده بود.

وی هزینه تامین تجهیزات و نصب هر دستگاه شیر پیلاری را 230 میلیون ریال اعلام و خاطرنشان کرد: تاکنون 1002 دستگاه شیر پیلاری آتش‌نشانی در محدوده زیرپوشش آبفای منطقه یک شهر تهران نصب شده است.

وی همچنین تعهد این شرکت را برای نصب شیرهای پیلاری آتش‌نشانی در سال جاری، 350 دستگاه عنوان کرد.    

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۴۹

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید