اخبار

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای منطقه یک تهران اعلام کرد

تولید 68 هزار کیلووات ساعت انرژی پاک/همکاری برای کاهش پیک بار شبکه برق

تولید 68 هزار کیلووات ساعت انرژی پاک/همکاری برای کاهش پیک بار شبکه برق

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران با تشریح اقدام‌های این شرکت برای صرفه‌جویی در مصرف برق، از تولید نزدیک به 68 هزار کیلووات ساعت انرژی پاک تا پایان سال گذشته خبر داد.

مهندس "احمد محمودی سوره" با بیان اینکه شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران به عنوان نخستین شرکت، قرارداد فروش برق تضمینی را با شرکت توزیع برق استان تهران منعقد کرده است، گفت: این شرکت تاکنون به طراحی و اجرای دو نیروگاه فتوولتائیک با ظرفیت‌های 10 و 15 کیلووات در ساختمان‌های نیاوران (ناحیه دو) و شهرک غرب (ناحیه یک) اقدام کرده است.

به گفته وی، این نیروگاه‌ها تا پایان سال 1399 درمجموع 67 هزار و 994 کیلووات ساعت انرژی تولید کرده‌اند که حدود 950 میلیون ریال درآمد برای شرکت به همراه داشته است.

وی سپس با اشاره به اخذ گواهی‌نامه استاندارد سامانه‌های مدیریت انرژی ISO50001 توسط شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران، اظهار داشت: این شرکت از سال 1391 مدیریت مصرف انرژی را به طور جدی در دستور کار خود قرارداد و در همین راستا به سوی پیاده‌سازی استاندارد سامانه مدیریت انرژی ISO50001 در شش ساختمان ستاد، دیباجی، نیاوران، شهرک غرب، زرگنده و انبار محلاتی (مرزهای سامانه انرژی) گام برداشت و در سال 1392 موفق به دریافت گواهی‌نامه استاندارد سامانه‌های مدیریت انرژی شد که این گواهی‌نامه هر ساله تمدید شده است.

وی افزود: در سال 1399 با وجود تغییرهای عمده به وجود آمده در استانداردISO50001  نسبت به ورژن 2011 و با تلاش دست‌اندرکاران حوزه انرژی، شرکت موفق به اخذ گواهی‌نامه استاندارد سامانه‌های مدیریت انرژی ISO50001 ورژن  2018 شد.

 معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفای منطقه یک در ادامه از خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور با توان 110 کیلوولت آمپر برای افزایش تاب‌آوری ساختمان اداری ناحیه دو شرکت (نیاوران) با توجه به پایین بودن ظرفیت دیزل ژنراتور موجود در ساختمان و جایگزینی آن در سال 1399 خبر داد.

وی با بیان اینکه در سال جاری با توجه به گرمای زودرس و کاهش بارندگی‌ها و پایین آمدن ظرفیت تولید نیروگاه‌های برقابی، صرفه‌جویی در مصرف برق به‌ویژه در ساختمان‌های اداری برای کمک به مدیریت پیک بار شبکه ضروری است، گفت: در این زمینه، اقدام‌های متعددی جهت مدیریت مصرف بهینه انرژی در ساختمان‌های اداری شرکت پیش‌بینی شده است.

محمودی وارد مدار کردن تمامی دیزل ژنراتورهای شرکت از ساعت 11 تا 15 از ابتدای خردادماه تا پایان دور پیک را ازجمله این اقدام‌ها عنوان کرد و افزود: این اقدام در راستای کاهش مصرف برق و همکاری در کاهش پیک مصرف در تابستان عملیاتی شده است.

وی انجام پروژه‌های بهبود نظیر استفاده از سنسور حضور، لامپ‌های SMD به جای فلورسنت و...، تنظیم دمای محیط‌های اداری بر روی دمای 22 تا 25 درجه سانتی‌گراد، اصلاح سامانه‌های روشنایی، استفاده حداکثری از نور طبیعی، بازسازی لوله‌های فن‌کوئل‌ها و سرویس چیلر، سرویس آبگرمکن‌های خورشیدی و تنظیم مشعل بویلرها و سرویس و معاینه فنی موتورخانه را از دیگر اقدام‌های پیش‌بینی شده برای مدیریت مصرف انرژی توسط شرکت آبفای منطقه یک تهران برشمرد.

۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۵۶

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید