اخبار

تعویض شیر خط 600 میلیمتری در منطقه نیاوران

تعویض شیر خط 600 میلیمتری در منطقه نیاوران

سرپرست مدیریت ناحیه دو شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران از تعویض شیر خط 600 میلیمتری منشعب از خروجی مخزن 23 نیاوران خبر داد.

مهندس "محسن زرگر" گفت: پیرو بررسی‌های کارشناسی به عمل آمده بر روی محدوده مخزن 23 نیاوران، مشخص شد یکی از شیر خط‌های خطوط اصلی آب منشعب از لوله خروجی مخزن 23 که وظیفه تامین آب محدوده وسیعی از خیابان‌های فیروزبخش، آجودانیه، اراج و ... را دارد، معیوب بوده و در حالت بسته از مدار بهره‌برداری خارج شده است؛ لذا تعویض این شیر خط 600 میلیمتری در دستورکار ناحیه قرار گرفت.

وی با اشاره به سختی کار و حساسیت بالای لزوم بستن شیر خط خروجی مخزن 23 جهت تعویض این شیر، افزود: این شیر خط جمعیتی افزون بر 113 هزار نفر را زیرپوشش خود داشت لذا در مرحله نخست با بررسی دقیق نقشه‌ها برآن شدیم تا با تغییر در زون‌های آب‌دهی، محدوده قطع آب را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهیم و سپس با بررسی دقیق تاسیسات و تامین اجناس مورد نیاز، این عملیات با کمترین ریسک ممکن انجام شود.

به گفته وی، این عملیات با انجام کلیه جوانب و پیش‌بینی‌های لازم در ساعت 22 روز چهارشنبه 27 فروردین‌ماه جاری با بستن شیرهای خروجی مخزن 23 نیاوران توسط امور آبرسانی شروع و در ساعت 1:30 بامداد روز بعد با کمترین  ریسک و محدوده قطع آب با موفقیت به پایان رسید.

وی در پایان از مدیر عامل و معاون بهره‌برداری شرکت به دلیل حضور سرزده در منطقه عملیات و ارایه رهنمود برای اجرای هرچه بهتر این عملیات قدردانی کرد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید