اخبار

شناسایی و قطع 225 انشعاب غیرمجاز آب در محدوده آبفای منطقه یک تهران

شناسایی و قطع 225 انشعاب غیرمجاز آب در محدوده آبفای منطقه یک تهران

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران از شناسایی و قطع 225 فقره انشعاب غیرمجاز در محدوده زیرپوشش این شرکت خبر داد.

مهندس "غلامرضا محتسبی" با بیان آنکه براساس بررسی‌های به عمل آمده امسال شناسایی 300 انشعاب غیرمجاز و تبدیل آنها به انشعاب‌های مجاز در دستورکار شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران قرار گرفته است، افزود: با شناسایی 225 انشعاب غیرمجاز در 9 ماهه سال جاری، 75 درصد برنامه تاکنون محقق شده است.

وی گفت: در تلاش هستیم تا با شناسایی و قطع تمام انشعاب‌های غیرمجاز در سال جاری، ضمن کاهش هدررفت آب و حفظ سرمایه‌های شرکت و رسیدن به برنامه پیش‌بینی شده قطع 300 فقره انشعاب غیرمجاز، حقوق شرکت که تا 45 میلیارد ریال در این بخش برآورد می‌شود، نیز وصول شود.

وی سپس نصب لاگر بر روی کنتورهای مغناطیسی و التراسونیک (کنتورهای دارای اقطار سنگین) را از برنامه‌های شرکت برای سنجش دقیق مصارف آب مشترکان بزرگ عنوان کرد و گفت: در محدوده زیرپوشش شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران حدود 1000 فقره کنتور با اقطار سنگین نصب شده که نیاز به نصب لاگر دارند و تاکنون حدود 120 دستگاه از کنتورهای یادشده به لاگر مجهز شده است.

محتسبی تصریح کرد: 20 تا 25 درصد مجموع حجم مصرف و درآمد شرکت را این کنتورها به خود اختصاص می‌دهند که با تجهیز آنها به لاگر، می‌توان مصارف را به صورت آنلاین و دقیق کنترل کرد.

وی افزود: در سال‌های اخیر با مجموعه اقدام‌های انجام شده در بخش کنترل دقیق مصارف ازجمله نصب لاگرها بر روی کنتورهای دارای اقطار سنگین، تعویض کنتورهای معیوب و تبدیل انشعاب‌های غیرمجاز، حجم قرائت کنتورهای مشترکین از حدود 150 میلیون مترمکعب در سال 91 به 160 میلیون مترمکعب در زمان حاضر افزایش یافته است. 

معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران همچنین تعداد انشعابات آب این شرکت را 123 هزار انشعاب و تعداد انشعاب‌های فاضلاب را حدود 82 هزار انشعاب اعلام کرد و افزود: در زمان حاضر حدود 25 هزار انشعاب پیش ‌فروش شده فاضلاب به مشترکان این شرکت ثبت شده است که می‌بایست نصب شوند.

وی میزان درآمد پیش‌بینی شده شرکت در بخش حق انشعاب فاضلاب را در سال جاری 950 میلیارد ریال عنوان کرد که این میزان تا پایان آذرماه به صورت کامل و براساس برنامه محقق شده است.

محتسبی همچنین حجم آب فروش رفته این شرکت را تا پایان آذرماه امسال 124.5 میلیون مترمکعب اعلام و تصریح کرد: این میزان معادل آب فروش رفته در زمان مشابه پارسال است.                    

۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید