اخبار

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای منطقه یک خبر داد

قطع 371 رشته انشعاب غیرمجاز

قطع 371 رشته انشعاب غیرمجاز
معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران از قطع 371 رشته انشعاب غیرمجاز توسط این شرکت در 10 ماهه امسال خبر داد.

 

مهندس "غلامرضا محتسبی" با تشریح برنامه‌های شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران برای شناسایی و تبدیل انشعاب‌های غیرمجاز به مجاز، گفت: استفاده بهینه و حداکثری از محصولات فروش رفته یا تولید شده، یکی از اهداف اصلی معاونت درآمد و امور مشترکین در قالب راهبردهای شرکت است.

وی اظهار داشت: آب ازجمله این محصول‌هاست که توسط حوزه بهره‌برداری از شرکت تامین و تصفیه دریافت و در شبکه توزیع می‌شود و حوزه مشترکین، آن را با قرائت کنتور اندازه‌گیری می‌کند و تمام تلاش ما این است که اندازه‌گیری دقیق باشد و هدررفت آب به کمترین میزان ممکن برسد.

وی یکی از برنامه‌های اصلی برای کاهش هدررفت را شناسایی و قطع انشعاب‌های غیرمجاز اعلام کرد و افزود: این موضوع از سال 93 با تشکیل کمیته و نیز راه‌اندازی گروه‌های شناسایی انشعاب‌های غیرمجاز در هر سه ناحیه شرکت و پایش محل‌های مصرف مثل ساختمان‌های در حال ساخت، بوستان‌ها و فضاهای سبز به طور مستمر در حال پیگیری است که در 10 ماهه امسال، 441 مورد انشعاب غیرمجاز را شناسایی و 371 انشعاب غیرمجاز را قطع کرده‌ایم و 25 مورد انشعاب غیرمجاز (به‌ویژه ساخت و سازها) نیز به انشعاب مجاز تبدیل شده است.

محتسبی اختلاف موجود بین ارقام شناسایی شده و قطع شده (70 انشعاب) را اغلب مربوط به بوستان‌ها و فضاهای سبز شهری دانست و تصریح کرد: بوستان‌ها و فضاهای سبز شهری جزو خدمات و امکاناتی است که شهرداری برای رفاه مردم ارایه می‌کند و تلاش می‌کنیم در قالب تهاتر یا تعامل با شهرداری‌ها، این انشعاب‌ها را نیز به انشعاب مجاز تبدیل کنیم.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آبفای منطقه یک شهر تهران گفت: خوشبختانه با اقدام‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر و تبدیل انشعاب‌های غیرمجاز به مجاز و سایر فعالیت‌های اصلاحی، میزان هدررفت آب در این منطقه از 26 درصد به حدود 20 درصد کاهش یافته است که در نظر داریم در شش سال آینده این میزان را به 15 درصد برسانیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر با شناسایی و قطع و اخذ هزینه‌های انشعاب‌های غیرمجاز، معادل سه میلیون مترمکعب در سال از هدررفت آب جلوگیری کرده‌ایم که این میزان معادل مصرف یک روز آب شهر پرجمعیت تهران در ایام گرم سال است.

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۴۰

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت خبرنامه لطفا پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.