اخبار

مسابقه نقاشی آب=زندگی در آبفای منطقه یک برگزار شد / آثار برتر به رقابت کشوری راه یافتند

مسابقه نقاشی آب=زندگی در آبفای منطقه یک برگزار شد / آثار برتر به رقابت کشوری راه یافتند
مرحله اول مسابقه نقاشی «آب = زندگی » با جمع آوری بیش از 2000 اثر از دانش آموزان مدارس مناطق آموزش و پرورش محدوده شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران پایان یافت.

 

این مسابقه به ابتکار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و با هدف آموزش فرهنگ مصرف بهینه آب در تمامی نقاط کشور برگزار می شود و دانش آموزان در دو بخش کودک و نوجوان آثار خود را دبیرخانه های جمع آوری آثار مسابقه که در شرکت های آب و فاضلاب قرار دارد ارسال می کنند.

در آبفای منطقه یک از میان 2000 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره پس از برگزاری دو مرحله داوری، 10 اثر برگزیده و 10 اثر  شایسته تقدیر انتخاب شدند و این آثار علاوه بر شرکت در رقابت برای کسب عناوین برتر کشوری، جوایزی را نیز به عنوان آثار برتر دریافت خواهند کرد.

امسال 50 مدرسه از مناطق آموزش و پرورش یک، 2، 3، 4 و 6 شهر تهران که در محدوده شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران قرار دارد در این مسابقه شرکت کردند.

این مسابقه در دو بخش برگزار شد که در بخش کودک دانش آموزان آثار خود را با موضوعاتی همچون «چگونه ممکن است آب آلوده شود»، «آب از کجا و چگونه به دست می‌آید»، «چگونه می‌توانیم آب را نگهداری کنیم»، «آب آلوده چه ضرری دارد» و «چکار کنیم که آب هدر نرود» آماده و برای شرکت در مسابقه ارسال کردند.

در بخش نوجوان نیز نقاشی ها با موضوعاتی همچون «در انجام چه مشاغلی به آب نیاز است»، «برای جلوگیری از آلودگی آب چکار باید کرد» و «با چه روشی از هدر رفت آب جلوگیری می‌کنید» ارسال شده است.

داوری نهایی مسابقه نقاشی «آب = زندگی» از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور انجام خواهد شد.

۲۲ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۳۸

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید