اخبار

بهبود وضعیت شبکه جمع آوری فاضلاب در غرب تهران

خط لوله 400 میلی متری فاضلاب در محله ایثارگران احیاء شد

خط لوله 400 میلی متری فاضلاب در محله ایثارگران احیاء شد
بخشی از خط لوله فاضلاب 400 میلی متری محله ایثارگران در شهرک غرب که در سالیان گذشته مسدود و از مدار بهره برداری خارج شده بود با تلاش نیروهای عملیاتی آبفای منطقه یک احیاء شد.

ابوالفضل عسکری مدیر امور بهره برداری ناحیه 3 آبفای منطقه یک احیاء این خط لوله را عاملی مهم در کاهش حوادث و گرفتگی های شبکه جمع آوری فاضلاب محله ایثارگران دانست و افزود: با توجه به افزایش دبی فاضلاب و تراکم جمعیتی، نارضایتی هایی در زمینه گرفتگی شبکه در این محله وجود داشت؛ اما خوشبختانه با همکاری شهرداری و پلیس راهور منطقه 2 تهران، این خط لوله به صورت کامل  احیاء و بهره برداری از آن هم اکنون آغاز شده است.  

وی در توضیح این خبر اظهار داشت: این خط لوله شبکه جمع آوری فاضلاب خیابان ایثارگران شمالی را پوشش می دهد و به دلیل عملیات عمرانی شهرداری منطقه 2 و همچنین بارش شدید باران و نفوذ شن و ماسه به داخل شبکه، منهول ها و بخشی از خط لوله  آن در سال 91 تخریب و مفقود شده بود و  وقوع این حوادث بهره برداری از این خط را غیر ممکن کرده بود.  

وی افزود : امور بهره برداری ناحیه 3 آبفای منطقه یک اواخر شهریور با طراحی یک سناریو دقیق، عملیات احیای 175 متر از این خط لوله فاضلاب را آغاز و  هفته گذشته نیز از آن بهره برداری کرد.

عسکری با اشاره به فعالیت هایی که برای احیاء این خط لوله انجام شده است گفت : همکاران ما پس از شست و شوی متر به متر  ضلع شرقی شبکه، 37 متر ابتدایی مسیر خط لوله را شناسایی و اولین منهول تخریب شده را با انجام ویدئو متری کشف کردند. 

مدیر امور بهره برداری ناحیه 3 آبفای منطقه یک افزود: بعد از کشف و مرمت منهول تصمیم به آشکارسازی خطوط لوله با استفاده از دستگاه سونداژ با هماهنگی شهرداری منطقه 2 در فضای سبز شمال بزرگراه یادگار امام گرفته شد و با تلاش همکاران و همچنین با استفاده از دانش تجربی و نقشه های قدیمی بخش دیگری از خط لوله و منهول دوم  در داخل فضای سبز شهرداری کشف و در نهایت شبکه شناسایی شده با دو دستگاه واترجت به صورت کامل شست و شو و لایروبی شد.  

دستگاه های سونداژ که در این عملیات از آنها استفاده شد برای آشکارسازی و تعیین مسیر و عمق خطوط لوله استفاده می شود و روش کار آن به این صورت است که با فرستادن امواجی به اعماق زمین مسیر خطوط لوله را شناسایی می کند.  

۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۶

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید