اخبار

بهبود فرایند آب رسانی در یکی از مهم ترین مناطق شمال غرب تهران

شیرخط 900 میلی متری تقاطع بلوار دادمان و بلوار پاکنژاد تعویض شد

شیرخط 900 میلی متری تقاطع بلوار دادمان و بلوار پاکنژاد تعویض شد
شیرخط چرخ دنده ای 900 میلی متری تقاطع بلوار دادمان و بلوار پاکنژاد با تلاش نیروهای عملیاتی ناحیه 3 آبفای منطقه یک تعویض و به جای آن یک دستگاه شیرخط پروانه ای 900 میلی متری نصب شد.

مجتبی اصغری مدیر آب و فاضلاب ناحیه 3 آبفای منطقه یک با اشاره به قدمت بالای این شیر گفت: این شیر چرخ دنده ای به علت گیرپاژ و آبده بودن در دستور نوسازی شیرآلات و بهبود وضعیت آب رسانی منطقه قرار گرفت و همکاران ناحیه با وجود وزن بسیار بالای آن این شیر را از دریچه خارج و شیر پروانه ای جدید را جایگزین آن کردند.

اصغری محدوده عملیاتی این شیر را به دلیل قرار گرفتن روی تونل خط 7 متروی تهران و گستردگی محدوده آب رسانی بسیار حساس خواند و اضافه کرد: در صورت بروز مشکل و آب زدگی روی تونل مترو ما برای کنترل جریان آب با مشکلات عدیده ای مواجه می شدیم.

وی ادامه داد: اواخر سال گذشته برای کاهش محدوده قطع آب در زمان انجام این عملیات، شیرخط 1200 میلی متری رابط خط مخزن 58 به 22 که خط انتقال آب 1200 میلی متری شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب تهران و شبکه توزیع آب ناحیه 3 آبفای منطقه یک بود به روش ابتکاری تعمیر شد و در ادامه نیز شیرخط 400 میلی متری رابط بین خط انتقال و شبکه توزیع و دو بال شرق و غرب این خط که توسط دو دستگاه شیرخط 300 میلی متری قطع و وصل می شد نیز به دلیل معیوب بودن تعویض شد تا شرایط برای انجام عملیات اصلی و تعویض شیرخط 900 میلی متری فراهم شود.

به گفته مدیر آب و فاضلاب ناحیه 3 آبفای منطقه یک در جریان تعویض این شیرخط با هماهنگی مرکز تله مترینگ آب و فاضلاب استان تهران با تغییر خطوط، بار مصرف از روی مخزن 37 که خط لوله 900 میلی متری از آن آب می گرفت برداشته و خط خروجی این مخزن بسته شد و  در زمان انجام عملیات آب رسانی به محدوده از طریق خط انتقال 1200 میلی متری مخزن 58 به 22  انجام شد.

اصغری در همین خصوص گفت: محدوده انجام عملیات دارای 4100 اشتراک آب بود که با تدابیر اندیشیده شده از این تعداد تنها کمتر از 600 اشتراک دچار افت فشار و تعداد معدودی از مشترکان نیز با قطع آب مواجه شدند.   

۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۴۵

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید