اخبار

معاون درآمد وامور مشترکین آبفای منطقه یک: میزان تلف آب در منازل مشترکان 30 درصد کاهش یافت

معاون درآمد وامور مشترکین آبفای منطقه یک: میزان تلف آب در منازل مشترکان 30 درصد کاهش یافت
​طرح های اجرا شده در حوزه معاونت درآمد و امور مشترکین آبفای منطقه یک کاهش بیش از 30 درصدی تلف آب در منازل مشترکان را در پی داشته است.

غلامرضا محتسبی معاون درآمد و امور مشترکین آبفای منطقه یک وجود نشت پنهان و داخلی در سیستم لوله کشی منازل شهروندان را یکی از عمده ترین دلایل هدر رفت آب عنوان کرد که نه تنها منابع آبی را تهدید می کند بلکه باعث افزایش بی رویه مصرف آب نیز می شود. 

محتسبی با اشاره به این مطلب که طرح های آبفای منطقه یک برای کاهش هدر رفت آب و کنترل مصارف منازل از سال 1393 آغاز شده است اظهار داشت: خوشبختانه این طرح ها اثرات مثبتی داشته و در طول 3 سال گذشته میزان تلف داخلی آب در منازل نسبت به سال 93 کاهش 32 درصدی داشته است. 

وی درباره روش هایی که برای کاهش تلف پیاده شده است نیز توضیحاتی داد و گفت: کوچک کردن نوبتی قرائت کنتور از 6000 به 3000 فقره و کنترل مداوم لیست انشعاب هایی که بالاتر از حد مجاز مصرف داشته اند، در کنار کاهش مدت زمان توزیع قبوض از بازه زمانی 55 تا 60 روزه به 40 تا 45 روزه باعث شده است تا در صورت وجود نشتی پنهان ما سریع تر متوجه شویم و حداکثر 5 روز تا یک هفته پس از قرائت کنتور به شهروندان اخطار احتمال وجود تلف آب می دهیم تا مشترکان برای رفع مشکل اقدام نمایند.

محتسبی اضافه کرد: پس از قرائت اولیه برای اطمینان از وجود تلف آب، دوباره نیروهای موتورسوار ویژه قرائت کنتور راهی اشتراک های با مصرف بالا می شوند و در صورت تایید دوباره در همان روز در محل ضمن اعلام تلف آب به مشترکان، راهنمایی های لازم برای آنان ارائه می شود. 

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای منطقه یک با اعلام این مطلب که محتوای آموزشی نیز درباره روش شناسایی نشت پنهان کنتور روی قبوض آب بها درج شده است، این اقدام را از جمله اقدامات موثر در کاهش تلف آب در منازل عنوان کرد.

محتسبی در پایان با توجه به کمبود منابع آبی خواستار تدوین بخشنامه های قانونی برای رسیدگی سریع به موارد تلف آب شد و صدور اخطار  از سوی سامانه ارتباطات مردمی 122 را نیز در کاهش میزان تلف آب از این طریق موثر دانست.   

۱۷ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۶

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید