اخبار

با انجام 330 متر لوله گذاری / شبکه آب رسانی محله های گلابدره و امامزاده قاسم بازسازی شد

با انجام 330 متر لوله گذاری / شبکه آب رسانی محله های گلابدره  و امامزاده قاسم بازسازی شد
خط اصلی ورودی شبکه آب رسانی محله گلابدره و امامزاده قاسم در شمال تهران با انجام 330 متر لوله گذاری بازسازی شد.

مهدی اعلمی معاون مهندسی و توسعه آبفای منطقه یک، افزایش جمعیت در این محله را یکی از عمده ترین دلایل تعویض خطوط لوله عنوان کرد و با اشاره به بازسازی خط اصلی ورودی شبکه آب رسانی مخزن 28 به مخزن 32 در این محله گفت: گلابدره به علت واقع شدن در ارتفاعات شمال تهران در گذشته دارای جمعیت بسیار پایینی بود، اما مطالعات هیدرولیکی نشان داد خطوط لوله فعلی جوابگوی افزایش تراکم جمعیت نیست و به همین دلیل برنامه افزایش ظرفیت و  مقاوم سازی شبکه در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

اعلمی افزود: در جریان عملیات بازسازی خطوط لوله این محله خط لوله چدن داکتیل 300 میلی متری ضد زلزله جایگزین خط لوله 150 میلی متری پیشین شد و علاوه بر آن چهار دستگاه شیرخط و شیر تخلیه هوا نیز روی خط لوله جدید نصب شد.

 وی همچنین بستر سنگی و شیب زیاد محله گلابدره را از جمله مشکلاتی دانست که دست اندر کاران اجرای پروژه با آن دست پنجه نرم کردند و در نهایت نیز عملیات اجرایی با موفقیت به اتمام رسید.

گلابدره از جمله مناطق گردشگری شمال تهران است که در حد فاصل دربند و دارآباد قرار گرفته است و هم اکنون در شمار محله هایی قرار دارد که جمعیت آن روز به روز در حال افزایش است.   

۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید