اخبار

مدیرعامل آبفای منطقه یک: شرکت های آب و فاضلاب باید در استفاده از انرژی های نو پیشرو باشند

مدیرعامل آبفای منطقه یک: شرکت های آب و فاضلاب باید در استفاده از انرژی های نو پیشرو باشند
مدیر عامل آبفای منطقه یک در حاشیه بازدید از آزمایشگاه های پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور بر ضرورت گسترش همکاری این دانشگاه با شرکت آب و فاضلاب منطقه یک و بهره مندی هر چه بیشتری از تکنولوژی های نو تاکید کرد.

احمد سلامت در این بازدید با اعلام این مطلب که یکی از اهداف مهم این شرکت پیوند صنعت آب و فاضلاب با بدنه دانشگاهی است،گفت: اگر شرکت های حوزه صنعت آب و فاضلاب بخواهند همگام با نیازها و خواسته مشترکان حرکت کنند و از غافله پرشتاب تکنولوژی عقب نمانند، ناچار هستند در زمینه استفاده از انرژی های نو پیشرو باشند.

وی با اشاره به اینکه محدوده عملیاتی آبفای منطقه یک از جمله حساس ترین و استراتژیک ترین مناطق نه تنها در شهر تهران بلکه در کشور است، استفاده از دانش های نو در این منطقه حساس را ضروری خواند و اظهار داشت: اختلاف ارتفاع بالاترین نقطه تا پایین ترین نقطه در شهر تهران 900 متر است که از این مقدار 650 متر در محدوده عملیاتی آبفای منطقه یک قرار دارد و این مسئله با وجود سختی هایی که در زمینه خدمات رسانی به شهروندان ایجاد می کند، می تواند منبعی نهفته برای انجام فعالیت پژوهشی و پیاده سازی  طرح های نوین علمی باشد.

مدیرعامل آبفای منطقه یک در پایان درباره گسترش همکاری با آزمایشگاه های مختلف دانشگاه شهید عباسپور در زمینه پیاده سازی طرح های علمی و پژوهشی اعلام آمادگی کرد.

در این بازدید تعدادی از اختراعات و محصولات تولید شده در آزمایشگاه پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور از جمله برخی محصولات حوزه تصفیه فاضلاب و استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق در معرض دید حاضران قرار گرفت.

در پایان این بازدید مسئولان شرکت آب و فاضلاب منطقه یک و دانشگاه شهید عباسپور بر گسترش همکاری ها و امضاء تفاهم نامه تاکید کردند و مقرر شد دو طرف در زمینه تاسیس شرکت های دانش بنیان و یا بنیادهای علمی مشترک در آینده نزدیک بحث و تبادل نظر داشته باشند. 

در این نشست و بازدید که روز گذشته  در محل پردیس دانشگاهی شهید عباسپور و در ساختمان آزمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر این دانشگاه برگزار شد، دکتر مجید زندی رئیس گروه انرژی های تجدیدپذیر و دکتر عبدالله رشیدی رئیس کل پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور ، جمعی از دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه و شماری از معاونان و مدیران آبفای منطقه یک حضور داشتند.   
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۶

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید