اخبار

تا پایان امسال/ 300 کیلومتر شبکه فاضلاب در آبفای منطقه یک ویدئومتری می شود

تا پایان امسال/ 300 کیلومتر شبکه فاضلاب در آبفای منطقه یک ویدئومتری می شود
300 کیلومتر شبکه فاضلاب آبفای منطقه یک تا پایان امسال ویدئومتری می شود.

تیمور علی زاده مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری فاضلاب شهری آبفای منطقه یک انجام عملیات ویدئومتری شبکه های تازه تحویل گرفته شده از شرکت فاضلاب تهران را مهم ارزیابی کرد و گفت: ما برای برآورد وضعیت آن بخش از شبکه های فاضلاب که به تازگی از شرکت فاضلاب تهران تحویل گرفته ایم این عملیات را تا پایان سال بر مبنای قراردادهای منعقد شده با شرکت های پیمانکاری انجام خواهیم داد.  

علی زاده درباره تفاوت قراردادهای جدید با قراردادهای قبلی اظهار داشت: در جریان عملیات ویدئومتری شبکه های فاضلاب افزون بر ارزیابی وضعیت شبکه، عملیات شست و شوی شبکه فاضلاب نیز در دستور کار پیمانکاران قرار داد که بر کیفیت کار خواهد افزود.

وی در همین خصوص اضافه کرد: تفاوت بسیار مهم ویدئومتری های جدید در این است که اطلاعات فنی از سوی دستگاه های ویدئومتری به صورت برخط(لحظه ای) در نرم افزار هوشمند سازی مدیریت و نظارت بر بهره برداری شبکه های فاضلاب قابل مشاهده است و نرم افزار  این قابلیت را دارد تا اطلاعات دریافتی را در نقشه های اطلاعات مکانی(GIS) ثبت کند.

علی زاده استفاده از این تکنولوژی را در کاهش خطای انسانی و سرعت عمل دسترسی به اطلاعات و همچنین امکان تجزیه و تحلیل سریع داده های دریافتی موثر دانست.

وی درباره وضعیت فعلی شبکه های فاضلاب زیر نظر آبفای منطقه یک نیز گفت: هم اکنون حدود 900 کیلومتر شبکه فاضلاب در آبفای منطقه یک در حال بهره برداری است که بر مبنای تعهد سالانه، عملیات ویدئومتری در 10 درصد از این شبکه های تا پایان سال باید انجام شود که خوشبختانه در این زمینه تا این مقطع از سال پیشرفت خوبی داشته ایم و از برنامه زمان بندی خود جلو هستیم.  

 

علی زاده در پایان با بیان این مطلب که انجام عملیات ویدئومتری شبکه های فاضلاب تاثیر به سزایی در افزایش بهره وری و کارایی شبکه های فاضلاب دارد، اظهار داشت:  با انجام این عملیات ایرادهای شبکه مشخص می شود و قبل از وقوع هر گونه حادثه ای عملیات بازسازی و اصلاح صورت خواهد گرفت و که این مسئله در افزایش کارایی شبکه های تاثیر مثبتی دارد.  

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۵

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید