اخبار

مخزن آب رسانی اضطراری زرگنده در مدار کاری قرار گرفت

مخزن آب رسانی اضطراری زرگنده در مدار کاری قرار گرفت

  

مخزن آب رسانی اضطراری زرگنده با هدف گردش آب در مدار کاری قرار گرفت.

مجید بیانی مدیر آب و فاضلاب ناحیه یک آبفای منطقه یک با اعلام این خبر گفت:  با توجه به اینکه این مخزن آماده بهره برداری است و گردش آب و جلوگیری از ماند و آلودگی آب ضرورتی انکار ناپذیر است، با تفکیک و جداسازی بخشی از شبکه آب رسانی این مخزن در مدار بهره برداری قرار گرفت.

بیانی تفاوت بین فشار خروجی و ورودی مخزن را عمده ترین مسئله در بحث فنی  راه اندازی مخزن عنوان کرد و با اشاره به راه حل های اندیشیده شده برای حل این مسئله گفت: بر مبنای دستورالعمل کارخانه سازنده مخزن، تفاوت فشار بین خروجی و ورودی مخزن یکی از پارامترهای ضروری راه اندازی این سازه است، اما به علت قرار گرفتن ورودی و خروجی مخزن روی یک خط فشاری این پارامتر پیش از این در دسترس نبود.

بیانی ادامه داد: برای حل این مشکل با مطالعه و بررسی های به عمل آمده روی شبکه توزیع آب و با ابتکار و پیشنهاد همکاران ناحیه، یک قسمت از محدوده شبکه توزیع آب پائین دست به عنوان محدوده آب دهی مخزن تعریف و جداسازی شد.

 مدیر آب و فاضلاب ناحیه یک آبفای منطقه یک این مطلب را نیز بیان کرد که این جداسازی هیچ گونه افت فشار آبی برای مشترکان محدوده در پی نداشته است.

در جریان این عملیات همچنین یک دستگاه شیر آتش نشانی با هدف فراهم سازی امکان شستشوی مخزن در حدفاصل مخزن و شیر خروجی نصب شد.     

۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۰۸

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید