اخبار

به میزبانی آبفای منطقه یک/ جلسه شورای بهره وری آب آبفای استان تهران برگزار شد

به میزبانی آبفای منطقه یک/ جلسه شورای بهره وری آب آبفای استان تهران برگزار شد

  

 

 

در نخستین جلسه شورای بهره وری آب آبفای استان تهران اجرای پروژه DMA در آبفای منطقه یک مورد بررسی اعضاء قرار گرفت. 

رامبد محمدی یار، مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد آبفای منطقه یک درباره این پروژه گفت: در پروژه DMA  محدوده خدمات رسانی هر مخزن به چند محدوده کوچک تر جدا شده(ایزوله) تقسیم می شود که هر ناحیه کوچک تر(DMA) با توجه به خصوصیات جغرافیایی، فرهنگی، جمعیتی و میزان مصرف آب، از 500 تا 5000 هزار مشترک را در بر می گیرد.

محمدی یار ادامه داد: در این پروژه امکان مقایسه میزان آب بدون درآمد در هر کدام از نواحی جدا شده وجود دارد و بر مبنای اطلاعات به دست آمده می توان مدیریت نشت، فشار و در نهایت مدیریت مصرف در هر محدوده کوچک شده(DMA) را برنامه ریزی کرد و مناطقی که بیشترین میزان آب بدون درآمد دارند را در اولویت برنامه های کاهش آب بدون درآمد قرار داد.

محمدی یار اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده اجرای پروژه DMA در محدوده حداقل سه مخزن در سال جاری اجرا خواهد شد و  هم اکنون اطلاعات ارائه شده توسط مشاور شرکت در نواحی سه گانه در دست بررسی است.


در جلسه شورای بهره وری آبفای استان تهران که به میزبانی شرکت آبفای منطقه یک برگزار شد، علاوه بر مسلم پورنصرت، مدیر دفتر مدیریت مصرف و مطالعات کاهش آب بدون درآمد آبفای استان تهران و احمد محمودی سوره، معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک، تمامی مدیران دفاتر مدیریت مصرف و مطالعات کاهش آب بدون درآمد شرکت های زیر مجموعه استان تهران نیز حضور داشتند. 

۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید