اخبار

بررسی و مقایسه با سال گذشته نشان داد/ کاهش 46 درصدی پرونده های حقوقی آبفای منطقه یک

بررسی و مقایسه با سال گذشته نشان داد/ کاهش 46 درصدی پرونده های حقوقی آبفای منطقه یک

 

مدیر دفتر حقوقی آبفای منطقه یک از کاهش 46 درصدی پرونده های حقوقی شرکت در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

علی مظفری این  میزان کاهش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: میزان پرونده هایی که از طریق مراجع ذی صلاح قضایی در فروردین ماه در حال بررسی بوده است نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد و نسبت به مدت مشابه در سال 94 نیز 62 درصد کاهش داشته است.

مظفری درباره مهمترین دلیل کاهش این گونه پرونده ها اظهار داشت: خوشبختانه با مساعدت مدیرعامل محترم شرکت در آبفای منطقه یک اقدامات بسیار خوبی برای کاهش حوادث و طرح دعاوی حقوقی صورت گرفته است که از آن جمله می توان به تشکیل کمیته نیلینگ برای بازرسی ساختمان های در حال ساخت و تشکیل کمیته HSE برای رعایت حفاظت و ایمنی در جریان انجام عملیات های بهره برداری اشاره کرد.

او ایجاد تعامل و تشکیل جلسات و نشست های سازنده با اشخاص حقیقی و حقوقی را از دیگر موارد موثر در کاهش میزان شکایات طرح شده دانست و اضافه کرد: ما از ظرفیت مشاور حقوقی برای راهبری شرکت به سمت تعامل و رسیدن به توافق های سازنده در پرونده ها استفاده کردیم که این مسئله تاثیر بسیار مثبتی در زمینه های مختلف حقوقی داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر این هشدارهایی که به مسئولان و همکاران نواحی برای رعایت ایمنی و حقوق شهروندی داده شد، تاثیر زیادی در کاهش حوادث عملیات های بهره برداری و خسارات به تاسیسات مشترکان داشته است و همین مسئله زمینه طرح شکایات در موارد مختلف را به حداقل رساند.

مظفری مستندسازی اراضی و املاک تحت تصرف شرکت از جمله دو ساختمان اصلی ستادی و ساختمان امیرکبیر را از دیگر اقدامات این دفتر در سال 95 اعلام کرد. 

مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات آبفای منطقه یک در پایان گفت: خوشبختانه در سال های اخیر رای صادره برای تمامی پرونده هایی که در مورد شرکت در مراجع قضایی مطرح شده است، به نفع شرکت صادر شده است. 

۱ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۰

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید