اخبار

با شعار ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب/ همکار آبفای منطقه یک به ارتفاعات چالابه کرمانشاه صعود کرد

با شعار ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب/ همکار آبفای منطقه یک به ارتفاعات چالابه کرمانشاه صعود کرد

  

آرمان بیات همکار سنگ نورد آبفای منطقه یک در حرکتی شایسته علاوه بر صعود به ارتفاعات چالابه کرمانشاه به ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب پرداخت.

این همکار ناحیه یک همراه با سایر سنگ نوردان ایران در برنامه سنگ نوردی بزرگداشت مرحوم جوادیان شرکت کرده بود و با در دست داشتن طرحی که روی آن شعار « آب هست ولی کم است؛ به اندازه نیازمان مصرف کنیم» نقش بسته بود، ضرورت مصرف بهینه آب را یاد آور شد.

طرح ترویج فرهنگ مصرف آب با همکاری روابط عمومی آبفای منطقه یک و این ورزشکار اجرا شد.

آرمان بیات فرزند غلامعباس بیات، مربی سابق تیم کوهنوردی آب و فاضلاب استان تهران است.

وی از کودکی  در ورزش های کوهنوردی و سنگ نوردی فعالیت داشته است و  علاوه بر عضویت در تیم هیمالیانوردی ایران، تنها سنگ نورد ایرانی است که روی دیواره های بلند بدون طناب اقدام به دیواره نوردی می کند. 

در جشنواره سراسری سنگ نوردی یادواره مرحوم جوادیان، 350 سنگ نورد مرد و زن از 17 استان کشور تکنیکهای سنگ نوردی خود را بر روی 85 مسیر ، اجرا کردند.

تنگه بزازخانه منطقه چالابه کرمانشاه به خاطر طبیعت خوب ، صخره و دیواره های مناسب ، برای سومین سال پیاپی ، میزبان سنگ نوردانی از سراسر کشور شده است.

فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور ، تنگه بزازخانه منطقه چالابه را در گرامیداشت یاد و خاطره مربی تیم صعودهای ورزشی استان کرمانشاه و عضو اسبق تیم ملی صعودهای ورزشی ایران در دهه های 70 و 80 ، به نام زنده یاد حسن جوادیان نامگذاری و ثبت کرد.

زنده یاد جوادیان ، 25 اردیبهشت پارسال هنگام گشایش مسیر در منطقه چشمه سهراب سقوط کرد و چشم از جهان فرو بست. 

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید