اخبار

شهروندان تهرانی مراقب یخ زدگی کنتور باشند / توصیه آبفا برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور

شهروندان تهرانی مراقب یخ زدگی کنتور باشند / توصیه آبفا برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران درباره احتمال یخ زدگی کنتور در شرایط یخ بندان و سرما هشدار داد و راهکارهای مقابله با این مشکل را تشریح کرد. 

احمد محمودی سوره گفت: با توجه به کاهش شدید دمای هوا و  موج سرما در نقاط مختلف شهر تهران به خصوص در مناطق شمالی تهران، مشترکان برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و ترکیدگی انشعاب آب، اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

 او با بیان اینکه عایق بندی کنتور و لوله های آب رسانی در جلوگیری از یخ زدگی موثر است، اظهار داشت: با قرار دادن پشم شیشه، گونی کنفی و پوشال در محفظه کنتور و عایق کردن لوله های سطحی می توان از یخ زدگی انشعاب و کنتور تا حدود زیادی جلوگیری کرد.

محمودی اضافه کرد: شهروندان محترم در صورت مشاهده یخ زدگی از حرارت دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش روی کنتور و یا شبکه آب داخل ساختمان و یا بر افروختن آتش در مجاورت تاسیسات آبی اکیداً خودداری کنند.

معاون بهره برداری آبفای منطقه یک از شهروندان درخواست کرد در صورت بروز  مشکل یخ زدگی با سامانه اطلاع رسانی 122 شرکت آب و فاضلاب استان تهران تماس بگیرند تا گروه های عملیاتی در سریع ترین زمان ممکن در محل حاضر شوند.

محمودی سوره احتمال وقوع این پدیده در مناطق شمالی تهران را بیشتر دانست و درباره تمهیدات شرکت آبفای منطقه یک برای کمک به شهروندان گفت: گروه های عملیاتی ما با استفاده از تجهیزات کامل مانند دستگاه یخ زدای انشعاب آب، آمادگی کاملی برای رسیدگی به مشکلات احتمالی دارند.

او درباره روش کار این دستگاه ها اظهار داشت: دستگاه های یخ زدا با استفاده از مخزن آب، دمای آب داخل لوله را به میزان مورد نیاز افزایش می دهند و پس از آن با استفاده از کلکتور، آب گرم به داخل کنتور و یا شیر انشعاب فرستاده می شود تا یخ موجود در لوله و کنتور بدون آسیب زدن به آنها آب شود.

دستگاه های یخ زدا می توانند یخ زدگی انشعاب های آب را برطرف کنند و هم اکنون در شرکت آبفای منطقه از دو دستگاه یخ زدا برای رسیدگی به حوادث استفاده می شود. 

۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۵:۴۱

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید