اخبار

چهارمین رزمایش حمله سایبری در آبفای منطقه یک اجرا شد

چهارمین رزمایش حمله سایبری در آبفای منطقه یک اجرا شد

چهارمین مانور مدیریت بحران و پدافند غیر عامل آبفای منطقه یک با حضور تمامی اعضاء در هفتمین روز هفته پدافند غیرعامل تحت عنوان قطع برق و رزمایش حمله سایبری در ناحیه نیاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک، این مانور با هدف ارتقاء توان تیم های عملیاتی و نیز شناسایی نقاط قوت و ضعف و بهبود عملکرد و همچنین افزایش سرعت عمل تیم ها در زمان بروز حوادث غیرقابل پیش بینی، با قطع برق و از کار افتادن سرور ناحیه دو آغاز شد و در ادامه بر مبنای سناریو با حضور به موقع مسئولان دفتر انفورماتیک، همکاران قسمت برق و تاسیسات  و همچنین مسئولان خدمات رسانی ناحیه اقدامات لازم برای حل این مشکل انجام شد.

در نهایت عملیات خدمات رسانی به مشترکان با استفاده از مولد های برق اضطراری و راه اندازی سیستم های امور مشترکین در کمترین زمان ممکن انجام و در ادامه نیزبا نصب و راه اندازی یک دستگاه سوییچ جایگزین در اتاق سرور ناحیه و خارج کردن سوییچ معیوب و برقراری دوباره جریان برق با استفاده از دیزل ژنراتور برق این مانور با موفقیت به پایان رسید.

چهارمین مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در تمامی شرکت های زیر مجموعه آبفای استان تهران برگزار می شود.

دوم تا هشتم آبان ماه امسال با نام نکوداشت هفته پدافند غیرعامل نام گذاری شده است و سازمان ها و نهادهای خدماتی در این هفته سطح توان و قدرت نیروهای عملیاتی را برای مقابله با تهدیدات مختلف مورد سنجش قرار می دهند.

۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۱۶

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید