اخبار

قائم‌مقام آبفای استان تهران: هدف ما رساندن میزان مصرف به ١١٠ لیتر است

قائم‌مقام آبفای استان تهران: هدف ما رساندن میزان مصرف به ١١٠ لیتر است
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران در آیین پایانی جشنواره «مهر آب» گفت: هدف ما این است که میزان مصرف آب شهروندان تهرانی را به ١١٠ لیتر برسانیم.

این جشنواره با هدف اصلاح الگوی مصرف بهینه آب در تمام مدارس تهران برگزار می‌شود.

علیرضا نوذری‌پور با بیان این‌که در حال حاضر سرانه مصرف آب در تهران ٢٣٠ لیتر در شبانه‌روز است ادامه داد: با توجه به شرایط اقلیمی خشک و نیمه‌خشک ایران و کمبود شدید بارش‌ها نسبت به میانگین جهانی، سرانه مصرف آب در ایران و به‌ویژه تهران باید کاهش یابد و به میانگین‌های جهانی نزدیک شود.

بنا به گفته نوذری‌پور سالانه دشت‌های استان تهران ٣٦ سانتی‌متر فرونشست دارد که علت آن بهره‌برداری بی‌رویه از منابع آبی زیرزمینی است.

قائم‌مقام آبفای استان تهران با استقبال از برگزاری این جشنواره فرهنگی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که شکل‌گیری بسیاری از رفتارهای درست، تابع عواملی مانند فرهنگ و آموزه‌های اکتسابی افراد است، نظام آموزش و پرورش به عنوان یک متولی اثرگذار در ایجاد و تثبیت فرهنگ بهینه مصرف آب از طریق مدارس نقش بسیار مهمی برعهده دارد.

اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این برنامه با تشریح اهمیت پرداختن به مقوله آب و کمبود آن و ضرورت مشارکت همه دستگاه‌های فرهنگی برای نهادینه‌سازی مصرف درست آب گفت: اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران تلاش می‌کند تا از طریق برگزاری این گونه برنامه‌ها بتواند به اصلاح الگوی مصرف و ایجاد فرهنگ درست مصرف آب در میان افراد جامعه دست کمک کند.

به گفته چهاربند جشنواره مهر آب با هدف بهره‌گیری از دیدگاه فرهنگیان و دانش‌آموزان در قالب ارائه آثار هنری در زمینه‌های نقاشی، عکاسی، پوستر و فیلم کوتاه، آثار پژوهشی در زمینه‌های ارائه مقالات علمی و ساخت دست‌سازه‌ها طراحی شده است تا گامی در جهت تغییر نگرش در استفاده از منابع طبیعی و پررنگ‌کردن نقش سازمان‌های آموزشی در اصلاح الگوی مصرف بردارد.

شناسایی و معرفی آثار خلاقانه و ایده‌های نو در حوزه مصرف بهینه آب، شناسایی هنرمندان جوان و فرهنگیان، بسترسازی مناسب برای رشد، ارتقا و تعالی فرهنگ اصلاح الگوی مصرف در شهر تهران و معرفی ایده‌های برتر برای به‌کارگیری در بخش تولیدات صنعتی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بود.

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۲۲
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران |

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید