اخبار

با استفاده از برق پایدار شهری/ دستگاه های فشار شکن آبفای منطقه یک به صورت لحظه ای کنترل می شوند

با استفاده از برق پایدار شهری/ دستگاه های فشار شکن آبفای منطقه یک به صورت لحظه ای کنترل می شوند

با تامین برق مورد نیاز دستگاه های کنترلگر، شیرهای فشار شکن آبفای منطقه یک به صورت برخط (آنلاین ) و لحظه ای کنترل می شوند.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک، مرتضی فلاحت دوست مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری آب شهری آبفای منطقه یک نظارت روزانه و پیوسته بر عملکرد شیرهای فشار شکن را بسیار حساس و با اهمیت خواند و گفت: ما در سالهای اخیر شیرهای فشار شکن آبفای منطقه یک را به دستگاه های کنترلگر باقابلیت دریافت و ارسال اطلاعات مجهز کردیم. اما این دستگاه ها به علت نداشتن انرژی دائمی تنها در هر 24 ساعت یک بار اقدام به ارسال و دریافت اطلاعات بصورت نمودار تغییرات فشار می‌کردند.

او ادامه داد: با توجه به تاکید شرکت آبفای استان تهران برای تامین برق دائمی دستگاه‌های کنترلگر فشار، هم اکنون قابلیت ارسال و دریافت لحظه ای اطلاعات از سوی این دستگاه ها با استفاده از شبکه برق شهری فراهم شد.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شبکه آب آبفای منطقه یک به اقدامات انجام شده برای تامین برق پایدار دستگاه های کنترلگر نیز اشاره کرد و اظهار داشت: ما در محدوده عملیاتی آبفای منطقه یک 278 دستگاه کنترلگر فشار نصب کرده ایم که  تاکنون 26 دستگاه به سیستم برق پایدار و امکان ارسال لحظه ای اطلاعات مجهز شده‌اند و بقیه کنترلگرها نیز به زودی از این مزیت برخوردار می شوند. 

فلاحت دوست امکان تحلیل اطلاعات دریافتی و جلوگیری از حوادث احتمالی در شبکه توزیع آب را از مهمترین مزیت های کنترل لحظه ای دستگاه های فشار شکن خواند و افزود: ما با استفاده از کنترل لحظه ای می توانیم تغییرات فشار خروجی را از راه دور اعمال کنیم که این مسئله در زمان جیره بندی کمک زیادی به ما می‌کند. علاوه بر این  ما از وقوع هرگونه  اختلال در فشار شبکه به سرعت با خبر می شویم و می توانیم اقدام اصلاحی را در زمانی بسیار کمتر انجام دهیم.

او افزود:  برخط(آنلاین) بودن دستگاه های کنترلگر همچنین به ما این امکان را می دهد تا میزان دبی مصرفی را به صورت لحظه ای کنترل و تصمیم های مورد نیاز برای بهبود عملکرد شیرهای فشار شکن را بگیریم. این مسئله به ما در پیاده سازی هر چه سریع‌تر سیستم اسکادا یاری می رساند.

فلاحت دوست در پایان اضافه کرد: استفاده از سیستم برق شهری با استفاده از تیرهای بتونی این مزیت را نیز برای ما داشته است که دستگاه های کنترلگر از داخل اتاقچه های فشار شکن خارج و روی تیرهای بتونی منتقل شده اند. پیش از این امکان از کارافتادگی و خرابی کنترلگرها به علت وجود رطوبت و شرایط سخت محیطی در داخل اتاقچه های فشار شکن می رفت که خوشبختانه هم اکنون دیگر با این مشکلات مواجه نیستیم.    

۲۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران |

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید