اخبار

در ناحیه دو آبفای منطقه یک/ شیر فشار شکن 400 میلی متری اقدسیه دو ساعته تعمیر شد

در ناحیه دو آبفای منطقه یک/ شیر فشار شکن 400 میلی متری اقدسیه دو ساعته تعمیر شد

شیر فشار شکن 400 میلی متری اقدسیه با وجود شرایط جوی نامناسب با تلاش نیروهای عملیاتی امداد ناحیه نیاوران دو ساعته تعمیر شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک، حسین افراسیابی مدیر امور بهره برداری ناحیه دو نیاوران درباره فرایند انجام این عملیات گفت:  نیروهای عملیاتی ناحیه نیاوران با وجود بارندگی های چند روز اخیر موفق به تعمیر این شیر در سریع ترین زمان ممکن شدند.

افراسیابی ادامه داد: این شیر فشار شکن از شیرهای با اهمیت در فرایند آب رسانی محدوده اقدسیه است که به علت پارگی دیافراگم در برخی از مواقع  در زمینه تنظیم فشار آب عملکرد مناسبی نداشت.

افراسیابی همچنین به اقدامات انجام شده برای تعمیر سریع این شیر اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به محدوده وسیع قطع آب که برای تعمیر این شیر مورد نیاز بود و علاوه بر آن اهمیت کاهش زمان قطع آب، نیروهای عملیاتی در روزهای پیش از شروع عملیات طی چندین نوبت تمامی اتصالات شیر را روان کاری کردند تا در زمان تعمیر شیر با مشکل خاصی مواجه نشویم.

او اضافه کرد: ما همچنین برای جلوگیری از ورود آب باران به داخل اتاقچه شیر‌فشار‌شکن، با استفاده از کیسه های ماسه بادی مانع ورود آب به اتاقچه شیر فشارشکن شدیم.

مدیر امور بهره برداری ناحیه نیاوران درباره فواید تعمیر این شیر گفت: انجام این عملیات مزیت های زیادی برای انجام هر چه بهتر عملیات آب رسانی دارد که از آن جمله می توان به کاهش حوادث شبکه و علاوه بر آن جلوگیری از نواسان های احتمالی در فشار شبکه توزیع اشاره کرد. 

۱۸ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران |

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید