اخبار

مشاوران امور بانوان شمیرانات از تصفیه خانه آب شماره 5 بازدید کردند

مشاوران امور بانوان شمیرانات از تصفیه خانه آب شماره 5 بازدید کردند

جمعی از مشاوران امور بانوان سازمان های اداری شهرستان شمیرانات با هدف آشنایی با صنعت آب و ترویج فرهنگ مصرف  با حضور در محل تصفیه خانه آب شماره 5 تهران از نزدیک با فرایند تصفیه آب آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک در این برنامه مشاوران امور بانوان با حضور در محل این تصفیه خانه که در سوهانک قرار دارد مراحل مختلف تصفیه آب مانند ورود آب به تصفیه خانه، کلر زنی و هوادهی را از نزدیک مشاهده کردند.  

در این بازدید همچنین کارشناسان تصفیه خانه ضمن معرفی تاریخچه این مرکز و سایر تصفیه خانه های تهران، فرایندهای فنی و عملیاتی تصفیه آب را برای بازدید کنندگان تشریح کردند و در جریان بازدید نیز پاسخگوی سوالات بانوان درباره مسائل مختلف بودند.

پیش از شروع این بازدید  شرکت کنندگان با حضور در محل سالن کنفرانس آبفای منطقه یک به سخنان پریسا منوچهری مشاور امور بانوان و علی اکبر ملکوتی معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک گوش فرا دادند.

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک در صحبت های خود ضمن تشریح تاریخچه آب رسانی در شهر تهران، به بیان نکاتی درباره ذخیره سازی آب در پشت سدها و فرایند تصفیه آب پرداخت.

او با بیان اینکه میانگین مصرف در کشور ما دو برابر استانداردهای جهانی است گفت: میانگین مصرف آب در کشورهای اروپایی تقریباً 110 لیتر در شبانه روز برای هر نفر است در حالی که این میزان در کشور ما چیزی حدود دو برابر است. متاسفانه ما با اینکه کشور خشک و کم آبی هستیم هنوز نتوانسته ایم در زمینه مدیریت مصرف به حد استاندارد برسیم و این در حالی است که کشورهای اروپایی که اکثراً دارای منابع آبی فراوانی هستند، در این زمینه موفق بوده اند.

 ملکوتی با اعلام اینکه گزارش سازمان های جهانی حاکی از آن است که تا حدود 40 سال آینده خاورمیانه از جمله ایران با خشکسالی شدید مواجه خواهد شد و ایران در میان  40 کشور آسیایی در رتبه چهارم قرار دارد گفت: این آمارها و پیش بینی های نگران کننده وظیفه تک تک ما را در زمینه مدیریت مصرف آب سنگین تر از هر زمانی می کند.

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک در پایان صحبت های خود با بیان اینکه بر امر صرفه جویی در متون مذهبی و  دینی ما بسیار تاکید شده است، خواستار توجه بیشتر همشهریان در زمینه مصرف بهینه آب در محیط منزل و همچنین محیط های عمومی شد.

در این برنامه همچنین پریسا منوچهری، مشاور امور بانوان آبفای منطقه یک ضمن تشکر از حضور  مسئولان ادارات شمیرانات در این بازدید بر کمبود  منابع آب تجدید پذیر و ضرورت صرفه جویی تاکید کرد و  از مشاوران امور بانوان خواست در محیط های کاری و عمومی به عنوان «سفیران صرفه جویی» فعالیت کنند.

مشاور امور بانوان آبفای منطقه یک خطاب به مسئولان شرکت کننده در این برنامه گفت: با توجه به نقش ارزنده بانوان در زمینه مدیریت مصرف آب هدف از بازدید امروز آشنایی مشاوران امور بانوان با فرایندهای مختلف صنعت آب، هزینه ها و سرمایه گذاری های انجام شده برای تصفیه آب و از همه مهمتر شناسایی خود آب به عنوان گنجینه ای ارزشمند است. امیدوارم بانوان پس از بازدید امروز بتوانند نقش موثر در صرفه جویی داشته باشند.

در پایان این برنامه ناهید موسوی، مشاور امور بانوان فرمانداری شمیرانات که از یکی از متولیان اصلی برگزاری این بازدید بود از بانوان شرکت کننده خواست به عنوان نماینده ای برای صرفه جویی در مصرف آب باشند و تاثیرات بازدید انجام شده را در زمینه مصرف بهینه آب به فرمانداری گزارش دهند.

او همچنین از مشاوران امور بانوان درخواست کرد زمینه حضور کارشناسان شرکت آب و فاضلاب را برای ترویج  فرهنگ مصرف بهینه آب در ادارات فراهم کنند.

این بازدید با هماهنگی امور بانوان آبفای منطقه یک و فرمانداری شمیرانات و با همکاری روابط عمومی آبفای منطقه یک برگزار شد.   

۱۷ اَمرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۴۵
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب منطقه یک شهر تهران |

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید