اخبار

از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت/ شناسایی و قطع 59 رشته انشعاب غیرمجاز در آبفای منطقه یک

از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت/ شناسایی و قطع 59  رشته انشعاب غیرمجاز در آبفای منطقه یک

از ابتدای سال جاری تاکنون فعالیت گشت شناسایی آب‌های غیرمجاز آبفای منطقه یک منجر به شناسایی و قطع 59 رشته انشعاب غیرمجاز آب شده است.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک، علی فضل الهی مدیر دفتر نظارت بر امور مشترکین با اعلام این خبر درباره فعالیت این گشت گفت: گشت شناسایی آب‌های غیرمجاز با توجه به محدود منابع آبی و به منظور جلوگیری از هدر رفتن آب از اوایل سال گذشته با همکاری نیروی انتظامی آغاز به کار کرد و تاکنون بیش از 200 مورد استفاده غیرمجاز توسط این گشت شناسایی شده است. 

فضل الهی با اشاره به زمینه فعالیت این گشت اظهار داشت: رسیدگی به گزارش‌های رسیده درباره وجود انشعاب های غیرمجاز و گشت زنی و پیگیری موارد استفاده بی رویه از  آب از جمله مهمترین فعالیت های این گروه است و از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 68 اشتراک غیرمجاز به ما گزارش شده است که از این تعداد مراحل قطع 59 رشته انشعاب پایان یافته است.

وی ادامه داد: بیشتر این انشعاب ها از سوی پیمانکاران ساخت‌و‌ساز مجتمع ها و  مسئولان ساختمان های تجاری مورد سوء استفاده قرار گرفته است. 

فضل الهی در مورد روش رسیدگی به موارد غیرمجاز گفت: انشعاب های شناسایی شده و موارد استفاده غیرمجاز پس از تهیه مستندات از سوی مسئولان گشت برای ناحیه مربوطه ارسال می شود و در ادامه براساس مدارک مربوط به جواز ساخت جریمه‌هایی برای خاطیان در نظر گرفته می شود. البته به علت غیرمجاز بودن انشعاب آب، این انشعاب قطع می شود و  خاطیان باید برای پیگیری مراحل خرید انشعاب به ناحیه مراجعه کنند.

 مدیر دفتر نظارت بر امور مشترکین آبفای منطقه یک در پایان با اظهار تاسف از مشاهده برخی موارد استفاده بی رویه از آب در سطح شهر، درباره برخورد با این موارد هشدار داد و تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد برای انجام اموری همچون تخریب بناهای قدیمی و همچنین شست و شوی خودرو از آب شرب استفاده می کنند. اگر ما در هر نقطه ای با این پدیده ها مواجه شویم، گشت شناسایی آب‌های غیرمجاز با خاطیان برخورد قانونی خواهد داشت.   

۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۴۸
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران |

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید