اخبار

ارائه اختراع همکار آبفای منطقه یک در جشنواره رویش

ارائه اختراع همکار آبفای منطقه یک در جشنواره رویش

طرح مطالعاتی آقای کورش کریم پور، مشاور مدیرعامل آبفای منطقه یک به عنوان یکی از اختراعات برتر در جشنواره شکوفایی اختراعات استان های تهران و البرز(رویش) ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک، این اختراع با عنوان « دریچه تلسکوپی شیر» پس از تصویب در کمیته پژوهش و دستور مدیرعامل شرکت برای دریافت تاییدیه‌های لازم راهنمایی شد و با شرکت در این جشنواره با سایر اختراعات ارائه شده برای دریافت گواهینامه سطح سه به رقابت پرداخت.

دریچه تلسکوپی اختراعی به دلیل مکانیزم عملکرد شبه تلسکوپی به راحتی در نتیجه تغییر سطح آسفالت با تغییر سطح در داخل زمین همسطح می شود و علاوه بر رفع مشکلاتی همچون شکستگی درب و کج شدگی دریچه از وقوع مسائلی همچون ایجاد چاله و یا سرقت دریچه جلوگیری می کند.  

از بین 500 طرح ارسالی به دبیر خانه جشنواره ،199طرح به مرحله داوری راه پیدا کرده اند و این طرح ها در مدت برگزاری جشنواره بر اساس معیار هایی همچون مبانی علمی و فناوری اختراع، کاربردی بودن طرح، تازگی، طول عمر و امکان تجاری سازی داوری شدند. برگزاری 4 کارگاه آموزشی ویژه مخترعین برای کسب توانمندی از دیگر برنامه‌های این جشنواره بود. 

این جشنواره از تاریخ 7 تا 9 بهمن در سالن خلیج فارس پژوهشگاه وزارت نیرو پذیرای بازدید کنندگان بود.

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۱۰
روابط عمومی آبفای منطقه یک |

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید