اخبار

صلاحیت آزمایشگاه آبفای منطقه یک برای دریافت گواهی نامه ایزو 17025 تایید شد

صلاحیت آزمایشگاه آبفای منطقه یک برای دریافت گواهی نامه ایزو 17025 تایید شد

با انجام ممیزی آزمایشگاه آبفای منطقه یک، صلاحیت این آزمایشگاه برای دریافت گواهی نامه ایزو 17025 تایید شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک، علی اکبر ملکوتی، معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک با اعلام این خبر گفت:  این ممیزی طی روزهای 13 و 14 دی ماه با حضور گروه ارزیابی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور انجام و رعایت کلیه الزامات آزمایشگاه برای دریافت ایزو 17025 در دو بخش فنی و مدیریتی تایید شد.

وی افزود: در این ممیزی و در بخش فنی کلیه فرایندهای عملیات آزمایشگاهی شامل دستورالعمل های آزمون، روش های تضمین کیفیت نتایج آزمون ها، فعالیت های کنترل کیفیت داخلی و خارجی آزمایشگاه، کنترل صحت و دقت عملکرد و کنترل شرایط محیطی دستگاه ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

 ملکوتی ادامه داد: در بخش مدیریتی نیز مستند سازی کلیه روش های اجرایی، فرم ها و لیست های موجود در آزمایشگاه، اقدام های اصلاحی و پیشگیرانه و پروژه های بهبود، توسط گروه بازدید کننده مورد بازبینی و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه  بررسی تهیه شناسنامه های آموزشی کارکنان، تقویم آموزشی آزمایشگاه و کنترل فرایندهای اثربخشی و ارزیابی آموزش های ارائه شده را بخش دیگری از ارزیابی های انجام شده در بخش مدیریتی عنوان کرد.

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک در خاتمه اظهار داشت: با پایان موفقیت آمیز این ارزیابی، گواهی نامه ایزو 17025 به زودی برای آزمایشگاه آبفای منطقه یک صادر خواهد شد. 

۱ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۵۲
روابط عمومی آبفای منطقه یک |

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید