اخبار

نخستین بار در شهر تهران انجام شد؛ انتخاب مشاور بازنگری شبکه با استفاده از روش QCBS

نخستین بار در شهر تهران انجام شد؛ انتخاب مشاور بازنگری شبکه با استفاده از روش QCBS

در راستای اجرای سیاست های معاونت مهندسی و توسعه شرکت آبفای منطقه یک، مشاور مطالعات جامع بازنگری شبکه توزیع و تاسیسات وابسته در سراسر محدوده تحت پوشش آبفای منطقه یک بر اساس آئین نامه خرید خدمات  مشاور و با استفاده از روش کیفیت و قیمت(QCBS) انتخاب شد.  

امیر رضا اصغری مدیر دفتر فنی و خدمات مهندسی  آبفای منطقه یک با اعلام این خبر اظهار داشت: این سیاست شرکت که با استقبال دفتر مطالعات و برررسی های فنی آبفای استان تهران نیز مواجه شده است به عنوان روشی کارگشا و اثر بخش توسط آبفای استان تهران به سایر شرکتهای آبفای مناطق نیز توصیه شده است.

وی ادامه داد: به منظور یکپارچگی مطالعات به دلیل وابستگی نتایج مرتبط و انتفاع تمام بخشهای خدمات رسانی شرکت، جلوگیری از موازی کاری و تداخل راهکارها و طرح های پیشنهادی پس از انجام بررسیهای همه جانبه مقرر شد مجموعه این مطالعات به صورت یکپارچه و توسط یک مشاور ذی صلاح در رسته آب گرایش آب و فاضلاب همراه با همکاری مشاور دارای صلاحیت در زمینه مطالعات پدافند غیر عامل صورت پذیرد.

وی با اشاره به اتمام فرایند انتخاب مشاور از طریق این روش، اظهار داشت: پس از تهیه اسناد استعلام ارزیابی کیفی (RFQ)، لیست بلند مشاوران واجد صلاحیت تهیه و از آنها جهت  تحویل اسناد دعوت به عمل آمد، پس از انجام بررسیهای لازم تعداد 6 شرکت حائز بیشترین امتیازات کسب شده به عنوان لیست کوتاه انتخاب شدند. پس از آن اسناد درخواست پیشنهاد فنی (RFP)  شامل شرح خدمات، گزارش شناخت ، سرفصل فعالیتها و برنامه زمانبندی به همراه برآورد هزینه و سایر مدارک لازم به مشاورین فوق الذکر تحویل داده شد و در نهایت یکی از شرکت ها برای انجام فعالیت های بازنگری شبکه و شرکت دیگری برای همکاری در زمینه پدافند غیرعامل انتخاب شدند.

 اصغری خاطر نشان کرد: مشاور برگزیده، مطالعات ارزیابی طرح های بازنگری برای 1700 کیلومتر شبکه توزیع و 117 هزار اشتراک آب را انجام خواهد داد و پیش بینی و ارائه طرح های اصلاح و بازسازی هدفمند با ملاحظات پدافندی، تدیون برنامه استراتژیک کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت شرکت به منظور  پاسخگویی به نیازهای جدید از قبیل گسترش شهر و افزایش جمعیت و تراکم آن از مهمترین اهداف استفاده از این خدمات است.

اصغری در پایان گفت: تهیه کلیه اسناد  مورد نیاز از قبیل اسناد استعلام ارزیابی کیفی (RFQ)و اسناد درخواست پیشنهاد فنی (RFP)، شرح خدمات ، برنامه زمانبندی ،گزارش شناخت و غیره توسط همکاران دفتر فنی و خدمات مهندسی شرکت آب و فاضلاب منطقه یک انجام گرفته است. 

۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۱۱

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید