اخبار

شکستگی خط لوله 700 میلی متری پاسداران برطرف شد

شکستگی خط لوله 700 میلی متری پاسداران برطرف شد
این حادثه بر اثر بی احتیاطی پیمانکار پروژه تجاری و مسکونی رخ داد

آسیب دیدگی خط لوله خط 700 میلی متری بتنی خیابان مکران شمالی در محدوده پاسداران که بر اثر  بی احتیاطی پیمانکار مجتمع تجاری و مسکونی رخ داده بود، رفع شد. 

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک نفوذ مته حفاری پیمانکار پروژه به داخل خط لوله را علت این حادثه اعلام کرد و گفت: پیمانکار این پروژه برای پایدار سازی و مهاردیواره  محل گود برداری از روش میخ کوبی دیواره ها با نصب میلگردها(nailing) استفاده می کرد که در اثر بی احتیاطی،  مته حفاری با گذر از لوله بتنی باعث آسیب دیدگی خط لوله 700 میلی متری خروجی مخزن 19 شد.

علی اکبر ملکوتی افزود: خوشبختانه با وجود برودت هوا و شرایط سخت کاری همچون بتنی بودن خط لوله،  عمق زیاد تاسیسات و نیز وجود غلاف بتنی پیرامون لوله ، این حادثه با تلاش همکاران واحد بهره برداری ناحیه یک این شرکت، بامداد روز یکشنبه برطرف و خط لوله مجدداً وارد مدار شد.

ملکوتی ادامه داد: متاسفانه عملیات های گودبرداری و پایدارسازی پروژه های ساختمانی با این روش برخی مواقع خساراتی را به تاسیسات و شریانهای اصلی شرکت آب و فاضلاب وارد می کنند که این امر باعث ایجاد وقفه در  فرایند خدمت رسانی به مشترکان می شود.

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک در پایان خواستار پیش بینی تدابیر لازم در راستای تغییر این روش در مکانهایی که شریانهای حیاتی شرکت در پیرامون این نوع پروژه ها وجود دارد از طریق مراجع ذی صلاح شد که در صورت انجام این امر اینگونه حوادث به طرز چشمگیری کاهش  خواهد یافت.

۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۳:۱۵

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید