اخبار

در دومین روز مانور مدیریت بحران؛ سناریوی شکستگی خط انتقال آب مخزن 40 اجرا شد

در دومین روز مانور مدیریت بحران؛ سناریوی شکستگی خط انتقال آب مخزن 40 اجرا شد
در این سناریو براثر وقوع زلزله فرضی، خط لوله 500 میلی متری خروجی مخزن 40 در محدوده حسین آباد(لویزان) دچار شکستگی می شود.

سناریوی حادثه فرضی شکستگی خط خروجی انتقال آب مخزن 40 در محدوده آبفای منطقه یک اجرا و با موفقیت خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی آبفای منطقه یک، این سناریو، یکی از سناریوهای دومین مانور مدیریت بحران آبفای استان تهران بود که طی آن براثر وقوع زلزله فرضی، خط لوله 500 میلی متری خروجی مخزن 40 در محدوده حسین آباد(لویزان) دچار شکستگی می شود.

براساس این گزارش، پس از اعلام این حادثه نیروی های عملیاتی استان گیلان به عنوان استان معین آبفای منطقه در محل حاضر و در نخستین گام اقدام به بستن خط خروجی مخزن می کنند و در ادامه با توجه به افت فشار و بی آب شدن محدوده تحت پوشش مخزن،  قسمتی از این محدوده با اجرای عملیات آب رسانی با استفاده از خطوط پمپاژ مخزن 21  به مخزن 22 و سایر نقاط نیز با استفاده از تانکر و کیسه های آب بهداشتی آب رسانی شد.

همچنین در ادامه نیروهای عملیاتی استان معین نسبت به شناسایی و رفع شکستگی از خط انتقال مخزن اقدام و این عملیات با موفقیت به اتمام رسید. 

 دومین مانور فراگیر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل آبفای استان تهران از چهارم تا هفتم آبان ماه  با شرکت واحدهای عملیاتی و امدادی استان‌های معین شامل استان‌های گیلان، مازندران، قزوین، سمنان، قم، البرز و مرکزی در سطح استان تهران برگزار می شود.

۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید