اخبار

پیشرفت 70 درصدی بازسازی شبکه فاضلاب تصفیه خانه صاحبقرانیه

پیشرفت 70 درصدی بازسازی شبکه فاضلاب تصفیه خانه صاحبقرانیه
برای بازسازی شبکه فاضلاب این تصفیه خانه اجرای چهار کلیومتر شبکه فاضلاب در نظر گرفته شده که با تلاش های صورت گرفته تاکنون 2800 متر از آن اجرا شده است.

عملیات بازسازی شبکه فاضلاب تصفیه خانه صاحبقرانیه تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون مهندسی و توسعه آبفای منطقه یک با اعلام این خبر گفت: برای بازسازی شبکه فاضلاب این تصفیه خانه اجرای چهار کلیومتر شبکه فاضلاب در نظر گرفته شده که با تلاش های صورت گرفته تاکنون  2800 متر از آن اجرا شده است.

فرهاد فرشین فرسودگی خطوط شبکه را علت انجام این عملیات عنوان کرد و افزود: این مقدار لوله گذاری با استفاده از لوله 350 میلی متری پلی اتیلن و ساخت 50 آدم رو (منهول) فاضلاب در محدوده خیابان گلستان جنوبی انجام و با اجرای آن شبکه قدیمی از مدار خارج و  انشعاب فاضلاب مشترکان به شبکه جدید تصفیه خانه صاحبقرانیه اتصال یافت.

وی ادامه داد: این عملیات در طول شب با محدودیت های خاص ترافیکی و با حفاری در عمق 5 متری زمین انجام شد و    با توجه به عبور پروژه از عرض خیابان اقدسیه، فرایند بازسازی شبکه در این محدوده با اجرای 30 درصد باقیمانده در قسمت شمالی خیابان گلستان پایان خواهد یافت.

فرشین در پایان خاطر نشان کرد: تصفیه خانه فاضلاب صاحبقرانیه در سال 1334 به بهره برداری رسید و  از آن به عنوان قدیمی ترین تصفیه خانه فاضلاب  تهران یاد می شود.

۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۵:۰۴

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید