اخبار

توربین های کوچک مولد برق بر روی شیرهای فشار شکن محدوده آبفای منطقه یک نصب می شود

توربین های کوچک مولد برق بر روی شیرهای فشار شکن  محدوده آبفای منطقه یک نصب می شود
طراحی توربین بسیار کوچک آبی با همکاری پیمانکار به پایان رسیده است و پس از انجام آزمایش نفوذ ناپذیری آب و گرد و غبار(تست IP68)، این توربین ها به صورت انبوه تولید و از آنها در تمام شبکه های توزیع آب در محدوده شرکت استفاده می شود.

توربین های بسیار کوچک تولید کننده برق وظیفه تامین انرژی مورد نیاز کنترل کننده های نصب شده بر روی شیرهای فشار شکن محدوده عملیاتی آبفای منطقه یک را برعهده می گیرند. 

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفای منطقه یک، معاون نظارت بر بهره برداری شرکت با اعلام این خبر و با اشاره به استفاده از این دستگاه ها به صورت آزمایشی، گفت: از تعداد 311 دستگاه شیر فشار شکن فعال در محدوده عملیاتی شرکت، تاکنون 111 دستگاه به کنترل کننده و ثبت کننده فشار آب با قابلیت ارسال پیامک مجهز شده اند که این دستگاه ها برای ارسال اطلاعات به صورت پیوسته نیازمند انرژی الکتریسته هستند.

علی اکبر ملکوتی با اشاره به طرح مطالعاتی این شرکت برای تامین انرژی برق مورد نیاز این دستگاه ها از طریق جریان آب، گفت: در حال حاضر طراحی توربین بسیار کوچک آبی با همکاری پیمانکار به پایان رسیده است و پس از انجام آزمایش نفوذ ناپذیری آب و گرد و غبار(تست IP68)، این توربین ها به صورت انبوه تولید و از آنها در تمام شبکه های توزیع آب در محدوده شرکت استفاده می شود.

وی در خصوص مشخصات فنی این ابزارها گفت: توربین طراحی شده دارای 15 وات توان، 6 تا 24 ولت DC و قابلیت تولید حداکثر 400 میلی آمپر جریان الکتریسته است.

 ملکوتی در پایان از برنامه آبفای منطقه یک برای تجهیز تمامی شیر های فشار شکن به دستگاههای کنترل کننده فشار با قابلیت ارسال پیامک اشاره کرد و افزود: این تجهیزات در عملکرد بهتر دستگاه های فشار شکن تاثیرگذار هستند و هشدارهای لازم در مورد کارکرد فشارشکن ها را ارسال می کنند. همچنین دستگاه های کنترل گر چند نقطه ای به دلیل مجهز بودن به قابلیت کنترل از راه دور، امکان تنظیم فشار شبکه توزیع به  طریق هوشمند را نیز دارا می باشند.

۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۳:۵۷

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید