اخبار

سهل انگاری پیمانکار شهرداری باز هم حادثه ساز شد: رفع شکستگی خط لوله 350 میلی متری بزرگراه صدر

سهل انگاری پیمانکار شهرداری باز هم حادثه ساز شد: رفع شکستگی خط لوله 350 میلی متری بزرگراه صدر
حادثه هنگام انجام عملیات عمرانی شهرداری در ضلع جنوب بزرگراه صدر رخ داد و با حضور به موقع نیروهای عملیاتی شکستگی این خط لوله در کمتر از پنج ساعت برطرف شد.

 شکستگی خط لوله 350 میلی متری ابتدای بزرگراه صدر که به علت سهل انگاری پیمانکار و برخورد بیل مکانیکی با این خط لوله رخ داد، با تلاش نیروهای عملیاتی شرکت آبفای منطقه یک برطرف شد.

معاون نظارت بر بهره برداری آبفای منطقه یک با اعلام این خبر، گفت: این حادثه هنگام انجام عملیات عمرانی شهرداری در ضلع جنوب بزرگراه صدر رخ داد و نیروهای عملیاتی پس از اطلاع به سرعت در محل حاضر و شکستگی این خط لوله در کمتر از پنج ساعت ترمیم و مشکل قطع آب شهروندان برطرف شد.

علی اکبر ملکوتی خبر های منتشر شده در زمینه عدم حضور به موقع نیروهای عملیاتی در محل را نادرست دانست و افزود:  متاسفانه این اخبار که طی آن  ایجاد بارترافیکی در محل حادثه به عدم حضور به موقع نیروهای عملیاتی نسبت داده شده است را نادرست دانست و سقوط یک دستگاه حفاری شهرداری در ابتدای قسمت غرب به شرق بزرگراه صدر موجب ایجاد ترافیک سنگین در این بزرگراه شده بود.

وی افزود: پس از اینکه این حادثه در ساعت 7:10 دقیقه صبح به پست امداد زرگنده اعلام شد، با توجه به نزدیکی این واحد عملیاتی با بزرگراه صدر، نیروهای عملیاتی در کمتر از 10 دقیقه در محل حاضر و به سرعت اقدام به قطع آب و خروج خط لوله از مدار کردند و تا ظهر روز  وقوع حادثه با انجام مانورهای لازم و نصب یک دستگاه شیرخط 350 میلی متری این مشکل برطرف و خط لوله مجدداً وارد مدار شد.

ملکوتی در خاتمه در خصوص مشکلات انجام این عملیات گفت: متاسفانه نیروهای عملیاتی  هنگام حفاری برای رفع این حادثه به یک دیواره سخت بتنی مربوط به پروژه بزرگراه طبقاتی صدر برخورد کردند که همین دیواره موجب شد عملیات دسترسی به خط لوله و برش آن با سختی و مدت زمان بیشتری انجام شود.

۴ دی ۱۳۹۱ ۰۸:۲۷

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید