اخبار

تکمیل پروژه آب رسانی درکه شتاب گرفت: اجرای 260 متر لوله گذاری در محدوده دانشگاه شهید بهشتی

تکمیل پروژه آب رسانی درکه شتاب گرفت: اجرای 260 متر لوله گذاری در  محدوده دانشگاه شهید بهشتی
تا کنون هشت کیلومتر شبکه توزیع محله درکه و شهرک کوهسار اجرا شده است و با ساخت مخزن 8000 متر مکعبی وتکمیل خط انتقال وشبکه، قطار این پروژه به ایستگاه پایانی خواهد رسید و مردم درکه از آب شرب و بهداشتی بهره مند می شوند.

به منظور اجرای خط لوله انتقال آب به محله درکه، 260 متر لوله گذاری در محدوده دانشگاه شهید بهشتی انجام شد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای منطقه یک با اعلام این خبر، گفت: این مقدار لوله گذاری با عبور از دره درکه و  پس از اجرای 3200 متر خاکبرداری، تصحیح مسیر  و ایجاد جاده دسترسی و  با استفاده از لوله 450 میلی متری فولادی انجام و علاوه بر آن یک رشته انشعاب 4 اینچی نیز به دانشگاه شهید بهشتی به منظور تامین آب مورد نیاز این دانشگاه واگذار شد.

فرهاد فرشین در خصوص مشخصات کلی پروژه درکه گفت: طرح آبرسانی درکه به طول تقریبی 12 کیلومتر هم اکنون مراحل اجرایی خود را سپری می کند و این مقدار لوله گذاری با هدف اجرای چهار کیلومتر خط فولادی انتقال آب این محله انجام شده است. البته براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا کنون هشت کیلومتر شبکه توزیع محله درکه و شهرک کوهسار اجرا شده است و با ساخت مخزن 8000 متر مکعبی وتکمیل خط  انتقال وشبکه،  قطار این پروژه به ایستگاه پایانی خواهد رسید و مردم درکه از آب شرب و بهداشتی بهره مند می شوند.

 وی درباره اهمیت عبور خط لوله آب رسانی از محوطه دانشگاه بهشتی گفت: بحث عبور این خط لوله از  محوطه دانشگاه، سال 88 و همزمان با آغاز عملیات اجرایی مطرح و با وجود پیگیری های مداوم از طرف شرکت آب و فاضلاب و همچنین فرمانداری شمیرانات، در آن مقطع با مخالفت مسئولین دانشگاه مواجه شد و در صورت استفاده از طرح های جایگزین برای اجرای این پروژه، هزینه های زیاد و انجام چهارکیلومتر لوله گذاری بیشتر به شرکت آبفای منطقه یک تحمیل می شد.

فرشین در پایان گفت: با توجه به قرارگیری این محله در ارتفاعات تراز 1800 متر، آب شرب مورد نیاز ساکنان آن هم اکنون از منابع آب محلی تامین می شود و در سالهای اخیر این منابع پاسخگوی افزایش جمعیت ساکن در منطقه  نبوده و پس از پیگیری فرمانداری شمیرانات و شورایاری این  محله،  طرح آبرسانی به دو منطقه درکه و کوهسار در دستورکار  شرکت آب و فاضلاب استان تهران قرار گرفت.

۱ آبان ۱۳۹۱ ۱۵:۰۴

لطفا در مورد این خبر اظهار نظر فرمایید

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید